Hledat

MOCHI ZMRZLINA *VEGAN


Vše začalo před 2000 lety, kdy se v Japonsku začala pěstovat rýže a z té se zanedlouho zrodilo Mochi. Malé, mistrovské dílo, které kombinuje tradiční plodinu rýži a preciznost japonských mistrů. Mochi se připravovalo při příležitosti náboženského obřadu “mochitsuki” a po dlouhou dobu se jej mohli účastnit pouze císař a šlechtici. 

Mochi se stalo symbolem štěstí a naděje.

Později se výroba mochi stala celonárodní tradicí a během oslav Nového roku Japonci z celého světa při mochitsuki vyrábí mochi. Postupně se mochi začalo rozšiřovat do celého světa a velmi brzo se dočkalo ohromného úspěchu i mimo Asii. Ve Spojených státech amerických se zmrzlinové mochi stalo obrovským hitem.

Mochi se vyrábí ze speciální lepkavé rýže, která se během procesu napařování a drcení mění v těsto, které se plní tradičními sladkými náplněmi. Mochi vyrobené touto technikou je měkké a jeho delikátní chuť se vám rozvine v ústech po prvním zakousnutí. 

Nejoblíbenější a celosvětově známé je zmrzlinové mochi, které se stalo vysoce návykovým trendem ve všech světových metropolích.

Filtrace Close